Baskılı Tesettür Elbise ile Eşarp Kombini

Baskılı Tesettür Elbise ile Eşarp Kombini

Baskılı Tesettür Elbise ile Eşarp Kombini

Sağladığı konfor ve şık görüntüsüyle her mevsim tercih edilen tesettür elbise modelleri yılın belirli dönemlerinde tüm tesettür kombinlerinde başroldedir. Baskılı, nakışlı, deri, klasik ve birbirinden farklı tarzda tesettür elbiseler şıklığından ödün vermeyen hanımların gözdesidir. Bu sezonun tarz parçası baskılı tesettür elbise modelleri doğru eşarpla kombinlendiğinde modern ve tarz bir hava yaratmaktadır.

Baskılı Tesettür Elbise ile Eşarp Kombini Önerileri

Tesettüre uygun olması ve sahip olduğu sonsuz zarafeti ile baskılı tesettür elbiseler tesettür elbise modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Baskılı tesettür elbiselerin hangi renk ve modelde eşarpla kombinlenmesi gerektiği tamamen elbisenin duruşuna bağlıdır. Örneğin tesettür elbisenin sadece bir bölümünde görünen sade baskılı bir modelle baskıda olan renkten bir eşarp tercih edilebilir. Ancak baskılı elbise çok renkli ise ve elbisenin tamamında görünüyorsa şıklığı bozmamak adına tek renk bir eşarpla kombinlenmesi doğru olacaktır.

Baskılı tesettür elbise ile eşarp uyumunun nasıl olacağı sadece eşarbın rengi ile değil kumaşı ile de belirlenmelidir. Özellikle klasik tarz baskılı elbiseler aynı zamanda ışıltılı ve simli olacağından eşarp seçimi saten ya da tafta olabilir. Spor ve casual tarz baskılı bir elbise spor bir eşarpla kullanılabilir.

Baskılı Tesettür Elbiselerle Geometrik Desen Eşarplar Uyumlu Mudur?

Tesettür elbiseler muhafazakâr modayı kendine yaşam tarzı edinmiş hanımlar için oldukça başarılı bir tercihtir. Ancak bazen bu elbiselerin modelleri ve renklerine uygun olarak eşarp kullanmak bazı durumlarda zorluk yaratabilir. Bu durum genellikle baskılı elbiseler ve geometrik desenli eşarplar için soru işareti olmuştur. Mesela her tarafı baştan aşağı simsiyah minik flu baskılı elbise ile geometrik desenli bir eşarp uyumlu olabilir.

Baskılı tesettür elbiseler ile aynı kumaş geometrik desen kullanımı göz yormayacaktır. Baskılı pamuklu tesettür elbise ile saten geometrik desen eşarp pek de uyumlu bir ikili olmamaktadır. Geometrik desenli eşarp kullanılacaksa dikkat edilmesi gereken tek ve en önemli husus baskılı elbisenin sadece tek bir yerinde baskı olmasıdır. Örneğin tesettür elbisenin kol ucunda görülen bir baskı ya da göğüste baskı geometrik desenli eşarpla tamamlayıcı olabilir.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İri Desenli Baskılı Tesettür Elbiseleri Minimalist Eşarpla Kombinlemek

İri desenli, fazla detaylı ve canlı baskılı uygun bir eşarpla kombinlemenin bazı ipuçları ve püf noktaları bulunmaktadır. Burada uyulması gereken birinci kural minimalist bir stili benimsemektir. Örneğin canlı kırmızı ya da mercan renklerinin yer aldığı baskılı bir tesettür elbiseyi nude renkli bir eşarpla eşleştirmek gerekir. Yazın fazlasıyla tercih edilen mavi beyaz baskılı elbiselerde mutlaka boş rolde bu elbiseyi sadeleştirecek beyaz tek renk eşarp olmalıdır.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir