Düğünlere Özel Tesettür Elbise Kombinleri

Düğünlere Özel Tesettür Elbise Kombinleri

Düğünlere Özel Tesettür Elbise Kombinleri

Düğün günlerinde seçilecek olan tesettür elbise modelinin çok şık olması önem taşıyor. Eğer bu tarz bir özel gün için seçim yapılacaksa mutlaka kaliteli kumaş yapısına sahip özel tesettür elbise modellerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Siz de bu ürünleri tercih ederek harika kombinler oluşturabilirsiniz. Kombin oluştururken elbisenin modeli, kol detayları, yaka yapısı, rengi ve modeli kombini etkileyen faktörlerdendir. Tüm bunlara dikkat edilerek bir seçim yapıldığı taktirde harika kombinler oluşturmak mümkün olacaktır.

Kombin Yaparken Bunlara Dikkat!

Kombin yaparken elbisenin tüm detaylarına dikkat edilmesi gerekiyor. Kol detayı olan bir ürünle bileklik kombin yapılması saçma olacaktır. Balon kol veya geniş kol yapısına sahip bir ürün ile kolye kombini yapmak hem daha mantıklı hem de daha kullanışlı olacaktır. Aynı şekilde göğüs kısmında motifler olan veya düğme detayı olan elbise ile kolye kombini yapmak da saçma olacaktır. Burada kullanılacak kolye, elbisenin motiflerini kapatacaktır. Bunun yerine saat, bileklik, yüzük gibi aksesuarlar tercih edilebilir.

Düğünde Hangi Tesettür Elbise Modelleri Tercih Edilir?

Düğünde tercih edilebilecek birçok elbise modeli mevcuttur. Bu modeller ve kullanım şekilleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Medine ipeği kumaşa sahip elbiseler: Bu elbiseler tek parça veya iki parçadan oluşabilmektedir. İpek dokusu sayesinde çok şık kombinler yapmaya imkân tanır. İpek eşarplar ile birlikte yapacağınız kombinler sayesinde harika bir görünüme kavuşabilirsiniz.
  • Belden büzgülü modeller: Bu modele sahip ürünler genelde kemer veya kuşak detayı içerebilmektedir. İçerdiği detaya göre kombin yapılabilir. Kemer veya kuşağın renginde bir eşarp ve topuklu ayakkabı ile kombin zenginleştirilebilir.
  • Desenli keten elbiseler: Bu elbise modellerinde ise rahatlık ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda keten kumaş ütü ile harika bir görünüme kavuşmaktadır. Kullanıma bağlı olarak farklı eşarplar ile kombin yapmak mümkündür. Düğünlerde bu elbise modeli de sıklıkla tercih edilir.
  • Kot kumaşa sahip elbiseler: Düğünlerde ve özel günlerde tercih edilen ürünlerden birisi de kot kumaşlı olan tesettür elbise Bu ürünler ile çok şık görünüme kavuşmak mümkün. Aynı zamanda çok rahat kumaş yapısı sayesinde hareket kabiliyeti de kısıtlanmayacaktır.

Siz de bu modeller içinden size en uygunu seçerek kaliteli kombinler oluşturabilirsiniz.

Tesettür Elbise ile Uyumlu Ayakkabı Önerileri

Kumaş yapısına göre ayakkabı seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kot kumaşa sahip tesettür elbise modellerinden bir seçim yapmanız gerekiyorsa bu durumda spor ayakkabıları kullanabilirsiniz. Hem rahat hareket etmek hem de elbise ile uyumlu bir ayakkabı seçmek için bu mantıklı olacaktır. Daha çok ipeksi yapıya sahip veya keten tarzı bir kumaşı olan elbise alacaksanız bu durumda topuklu ayakkabıları kullanabilirsiniz. Özellikle parlak yapılı olanlar çok şık gözükmenizi sağlayacaktır.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir