Hangi Kumaş Tesettür Elbise Tercih Edilmelidir?

Hangi Kumaş Tesettür Elbise Tercih Edilmelidir?

Hangi Kumaş Tesettür Elbise Tercih Edilmelidir?

Elbise modelleri içinden seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bunlardan en önemlisi elbisenin kumaş yapısıdır. Kumaş yapısına göre uygun bir elbise seçmek hem kullanım kolaylığı hem de şıklık sunacaktır. Eğer siz de kumaş yapısını belirleyerek bir tesettür elbise modeli seçerseniz harika kombinler yapabilirsiniz. Kış aylarında üşümekten, yaz aylarında ise çok sıcaktan ve bunalmaktan kurtulabilirsiniz. Tüm bunları başarabilmek için öncelikle tüm kumaş türlerini ve bu kumaş türlerinin özelliklerini bilmek gerekiyor. Ancak bu şekilde doğru seçim yapmanız mümkün olacaktır.

Tesettür Elbise Kumaş Türleri ve Özellikleri

Birçok farklı kumaş yapısına sahip tesettür elbise modeli mevcuttur. Bunların özelliklerini inceleyerek siz de harika kombinler yapabilirsiniz. Kullanışlı elbiseler satın alabilirsiniz. Kumaş türleri ve özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Triko Kumaş: Bu kumaş türü kış aylarında sıklıkla tercih edilen bir kumaştır. Yapısı gereği oldukça kolaydır. Hava alan modelleri yaz aylarında da giyilebilir. Tene zarar vermez. Tahriş gibi durumlar söz konusu değildir.
  • Keten Kumaş: Bu kumaş türünün en büyük dezavantajı ütü istiyor olmasıdır. Ütülemeden giymek çok mümkün olmayacaktır. Fakat şıklık isteniyor ve özel bir gün için elbise aranıyor ise mutlaka tercih edilmesi gereken kumaş türlerindendir.
  • Polyester Kumaş: Polyester kumaş yapısına sahip ürünler piyasadaki en uygun fiyatlı ürünlerdir. Bu ürünlerin imalat süreci oldukça uygun maliyetlere tamamlanmaktadır. Bu yüzden piyasadaki uygun elbiselerde polyester kullanılmaktadır.
  • Pamuklu Kumaş: Eğer teniniz hassas ve çabuk tahriş oluyorsa tene zarar vermeyen pamuklu kumaş tesettür elbiseleri tercih edebilirsiniz.
  • Kadife Kumaş: Yaz aylarında üşümekten kurtulmak ve vücut ısınızı korumak için harika bir seçim olacaktır.

Siz de bu kumaş türlerini inceleyerek doğru seçimler yapabilir, kendinize en uygun elbiseyi beğenebilirsiniz.

Tesettür Elbise Kumaş Türleri Nasıl Seçilir?

Eğer tesettür elbise kumaş seçimi yapılacak ise öncelikle kullanılacak mevsime dikkat edilmesi gerekiyor. Yaz aylarında hava alan, serin tutan ve rahat ettiren kumaşları seçebilirsiniz. Özellikle vücuda yapışmayan kumaşlar yaz ayında harika bir seçim olacaktır. Yapıları gereği vücudu terletmeyen bu kumaşlar ile konforlu bir giyim elde edebilirsiniz.

Kış Aylarının Vazgeçilmezi Koyu Renkler

Kış aylarında ise tam tersi daha çok hava almayan kumaşları tercih etmeniz gerekiyor. Bu sayede vücudunuzun ısısını koruyabilirsiniz. Ayrıca üşümekten korunduğunuz gibi şık kış kombinleri de yapabilirsiniz. Kışa uygun kumaşlar genel olarak koyu renklerdedir. Buna uygun bir ayakkabı ve eşarp ile siz de harika kombinler oluşturabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir