Hava Alan Tesettür Elbise Kumaş Türleri

Hava Alan Tesettür Elbise Kumaş Türleri

Hava Alan Tesettür Elbise Kumaş Türleri

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan tesettür elbise modellerinin temel bir özelliği vardır. Bu temel özellik hava alan yapısıdır. Hava alan ürünleri tercih ettiğiniz taktirde yaz aylarında rahat edebilirsiniz. Kumaşın yapısı, hava alıp almama durumunu belirler. Burada önemli olan nokta elbise kumaşındaki gözeneklerin olmasıdır. Eğer gözenekler olursa bu durumda elbise hava alır. Dışarıda en ufak esinti olması durumunda bunu tüm teninizde hissetmeniz sağlanır. Ancak bu şekilde başarılı bir elbise kombini yapabilirsiniz.

Yazlık Elbise Seçerken Bunlara Dikkat!

Yaz aylarına uygun olmayan, kalın ve hava almayan kumaşları tercih ettiğiniz taktirde başarılı bir seçim yapmış olamazsınız. Bu durumda aldığınız ürünü kullanmayacak ve güzel kombinler oluşturamayacaksanız. Bu yüzden mutlaka yazlık ürün alırken yaza uygun, hava alan kumaşları tercih etmek gerekiyor.

Yaz Ayları İçin İdeal Hava Alan Tesettür Elbise Kumaşları

Farklı birçok kumaş türü mevcuttur. Bunlar içinde yaza uygun olan kumaş türlerinin sayısı da oldukça fazladır. Siz de bu kumaş türlerini inceleyerek tesettür elbise seçiminde karar verme aşamasına geçebilirsiniz.

  • Pamuklu Kumaşlar: Pamuk oranının fazla olması bir elbisenin yaza uygun olması için yeterlidir. %100 pamuklu olan kumaşlar yüksek oranda hava geçirgenliğine sahiptir. Bu ise yaz aylarında rahatlıkla kullanılmalarına olanak tanır.
  • Keten Kumaşlar: Bu kumaşlar serin tutma özelliğine sahiptir. Yaz aylarında genel olarak keten kumaşa sahip ürünler piyasada yerini alır. Yaz aylarına özel elbiselerde keten modellere rastlamak mümkündür. Bu kumaş türüne sahip ürünlerin en büyük dezavantajı ütü istemesidir. Çabuk kırışması sebebiyle sürekli ütülemeye ihtiyaç vardır.
  • İpekli Elbiseler: Bu ürünler ise vücuda zarar vermez. Herhangi bir tahrişe neden olmaz. Bu nedenle yaz aylarında sıklıkla tercih edilirler.
  • Krep Kumaş: Krep yapısı gereği hafiftir. Yaz aylarında bu yüzden sıklıkla tercih edilir. Hava alan yapısı sayesinde yaz aylarında kullanışlı bir ürün olacaktır.

Siz de bu hava alan kumaş türlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Harika kombinler yapmak için bu kumaşları tercih etmeniz önem taşıyor.

Hangi Durumlarda Hava Alan Tesettür Elbiseler Tercih Edilmelidir?

Özellikle yaz aylarının sıcak geçtiği iklimlerde bu ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Havanın sıcaklığı arttıkça terlemeniz de daha kolay olacaktır. Eğer vücuda yapışan ve hava almayan bir kumaş seçerseniz bu durumda çok fazla terleyebilirsiniz. Sonrasında ise teniniz tahriş olabilir. Bu durumu yaşamamak adına mutlaka tesettür elbise modelleri arasından seçim yaparken hava alan kumaşları tercih etmek gerekiyor.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir