Kumaşa Göre Tesettür Elbise Modelleri

Kumaşa Göre Tesettür Elbise Modelleri

Kumaşa Göre Tesettür Elbise Modelleri

Tesettür elbise modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi tesettür elbisenin kumaş yapısıdır. Kumaş yapısına dikkat ettiğiniz taktirde harika kombinler yapmanız mümkün olacaktır. Kumaşın hava alan yapıda olması veya hava almayıp ısıyı hapsediyor olması gibi önemli detaylar seçiminizi etkileyecektir. Siz de bunlara dikkat ederek harika bir kombin oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda kullanışlı bir tesettür elbise modeli alabilirsiniz. Kumaş türlerinin her birinin kendine göre farklı bir avantajı mevcuttur. Bu avantajlardan yararlanmak için siz de mevsimine uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Kış aylarına özel koyu renkleri, yaz aylarına özel açık ve parlak renkleri satın alabilirsiniz.

Tesettür Elbise Kumaş Seçenekleri

Tesettür elbise kumaş modellerinden birisi trikolardır. Triko kış aylarında rahatlığı ve konforu sunan bir kumaş türüdür. Bu elbiseler ile üşümekten kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda farklı model ve renk seçenekleri sayesinde harika kombinler yapabilirsiniz. Bir diğer ürün kumaş türü ise kadifelerdir. Kadife kumaşa sahip tesettür elbise modelleri ile şık kombinler yapabilirsiniz. Süet ayakkabı ile eşsiz bir görünüme kavuşacak olan bu elbise modeli kış aylarında üşütmeyen harika kumaşlardan birisidir.

Fiyatı Uygun Kumaşlar Sayesinde Hesaplı Tesettür Elbiseler Alabilirsiniz

Biraz da uygun ve ütü istemeyen kumaş arayışınız var ise bu durumda polyesteri tercih edebilirsiniz. Rahatlığa düşkün olanların tercihi ise tabi ki pamukludan yana olacaktır. Pamuklu kumaşlar daha rahat kullanım imkânı sunar. Vücuda yapışmaz. Bu sayede tahrişe yol açmaz. Ayrıca şık modelleri sayesinde eşsiz kombin seçenekleri sunar. Siz de bu kumaş türlerinden dilediğinizi seçerek harika kombinler oluşturabilirsiniz. Doğru kumaş seçimi yaparak kullanışlı bir elbiseye sahip olabilirsiniz.

Tesettür Elbise Kumaş Seçimi Nasıl yapılır?

Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu elbisenin hangi mevsimde giyileceğidir. Yaz aylarında kullanıma uygun bir elbise aranıyor ise mutlaka hava alan kumaşları tercih etmek gerekiyor. Ancak bu yolla rahat bir kullanım elde edilebilir. Hava alan yapıya sahip olan tesettür elbise modelleri yüksek oranda hava geçirgenliğine sahiptir. Hafif bir rüzgâr esintisi bile tüm serinliği teninizde hissetmenizi sağlar. Bu sayede rahat kullanım imkânı sunulur. Kış aylarında bir tercih yapılacaksa bu durumda pamuklu, yünlü ve hava almayan kumaşları tercih etmek gerekiyor. Eğer ürün hava almaz ise bu durumda ısıyı vücudunuz ile elbise arasında hapsedecektir. Bu sayede üşümeniz de imkânsız hale gelecektir. Aynı zamanda düzgün birer koyu renk ürün seçerek harika deneyim yaşamanız da mümkün olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir