Şık ve İnce Yapılı Yazlık Tesettür Elbise Modelleri

Şık ve İnce Yapılı Yazlık Tesettür Elbise Modelleri

Şık ve İnce Yapılı Yazlık Tesettür Elbise Modelleri

Yaz aylarında tercih edilecek tesettür elbise ile hem şık görünmek hem de rahat etmek mümkündür. Bunların ikisini de birden elde ettiğiniz taktirde tam anlamıyla doğru bir elbise seçmiş olursunuz. Bu yüzden sadece görünüme aldanmamak gerekiyor. Görünüşe ek olarak kumaş yapısı, duruşu, detayları da elbiseyi önemli kılan faktörleri oluşturuyor. Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde kullanışlı kombinler oluşturabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yaşanan en büyük sorun cildin tahriş olmasıdır. Terleme sonucunda vücudun yüzeyinde oluşan tuz tabakaları cildin kızarmasına ve sıcaktan çok çabuk etkilenmesine neden olur. Bu durumu ortadan kaldırmak için terleme yapmayan kumaşları tercih etmek gerekiyor. Özellikle tesettürlü kadınların yaşadığı en büyük sorunlardan birisi olan terleme ve vücuda yapışan elbiseler ile cildin tahriş olması problemleri ancak doğru elbise seçimi ile aşılabilir.

Yazlık Tesettür Elbise Kombin Önerileri

Kombin yapabilmek için öncelikle doğru elbiseleri seçmek gerekiyor. Yaza uygun elbiseleri seçtiğiniz taktirde doğru kombini yapabilirsiniz. İlk kombin önerisi pamuklu kumaşa sahip elbiseler ile yapılabilir. Bu elbiseler genel olarak yaz aylarında çok serin kalmanızı ve teniniz tahriş olmamasını sağlar. Terletme yapmaz. Bu sayede herhangi bir sorun olmadan rahat hareket edebilmenize olanak tanır. Siz de alacağınız pamuklu tesettür elbise ürünleri ile pamuklu şalları kombin yapabilirsiniz. Pamuklu şal da hava geçiren yapısı ile kafa bölgenizin serin kalmasını sağlar. Tüm bunları yaparak harika bir kombin oluşturabilirsiniz.

Gömlek Elbiselerin Vazgeçilmez Kumaşı

Bir diğer kombin önerisi ise Poplin kumaştır. Bu kumaş türü de terleme yapmaz. Gömleklerde sıklıkla kullanılır. Gömlek tarzı olan tesettür elbiselerde de göze çarpacaktır. Bu kumaş yapısına sahip bir tesettür elbise modeli ile şile bezi olarak adlandırılan ve serin tutan şal modellerini kombin yapabilirsiniz. Hem serin kalmak hem de şık görünmek için doğru bir tercih olacaktır.

Yazlık Tesettür Elbise Seçerken Bunlara Dikkat!

Eğer yazlık tesettür elbise alacaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus olacaktır. Bunlardan ilki kumaşın ince olmasıdır. İnce kumaşa sahip elbiseler her zaman daha rahat etmenizi sağlar. Diğer önemli nokta delikli yapıya sahip elbiselerdir. Bunları tercih ettiğiniz taktirde esen en ufak rüzgâr bile teninize ulaşacak ve serinleyeceksiniz. Bir diğer önemli nokta ise açık renklerdir. Açık renkli elbiseleri tercih ettiğiniz taktirde doğru sonuçlar alabilir ve rahat kombinler yapabilirsiniz. Yaz aylarında özellikle siyah, kahverengi ve bu renklerin tonlarından kaçınmak önem taşıyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir