Özel Aksesuarlar ile Tesettür Elbise Kombininiz Daha Özel Olabilir!

Özel Aksesuarlar ile Tesettür Elbise Kombininiz Daha Özel Olabilir!

Özel Aksesuarlar ile Tesettür Elbise Kombininiz Daha Özel Olabilir!

Tesettür elbise modelleri ile uyumlu aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Eğer düzgün bir şekilde aksesuar seçimi yapılırsa harika görünüme kavuşmak mümkün olacaktır. Elbisenin daha fazla ön plana çıkması bu yolla sağlanabilir. Eğer sizin de özel bir günde giymek için tesettür elbise arayışınız var ise bu ürünü çeşitli aksesuarlar ile zenginleştirebilirsiniz. Çok daha şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kullanacağınız bir saat detayı, kolye veya bileklik ile harika görünüme kavuşmanız mümkündür.

Aksesuar Seçerken Dikkat!

Aksesuar seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Her elbise ile her aksesuar kullanılmayabilir. Bu yüzden aksesuar seçerken mutlaka aldığınız elbise ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ancak bu şekilde harika bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Tesettür Elbise Aksesuar Seçenekleri

Eğer aldığınız tesettür elbise modeline uygun bir aksesuar almaya karar verdiyseniz birçok farklı seçenek karşınıza çıkacaktır. Her bir ürünün farklı kullanım amacı ve farklı bir şıklığı mevcuttur. Tesettür elbiseleriniz ile kullanabileceğiniz aksesuarlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kolyeler: Bu aksesuarlar genellikle boyun kısmında yaka detayı olmayan ürünler ile tercih edilebilir. Eğer düğmeli bir yaka var ise veya farklı yaka detayları mevcutsa kolye çok da şık durmayacaktır.
  • Saatler: Saatler hemen hemen her elbise ile kullanılabilir. Hatta bazı durumlarda saat bileklik takımları da tercih edilebilir. Buradaki saat kordonu ve saat iç mekanizmasının rengi elbise ile uyumlu seçilirse harika kombin yapmak mümkün olacaktır.
  • Bileklik: Bu ürünler ile kol detayı olmayan ürünlerde çok şık görünüme kavuşmak mümkündür. Özellikle üzerinde parıltılı taşlar bulunduran bileklikler ile siz de harika kombinler oluşturabilirsiniz.
  • Ayakkabı: Ayakkabılar kombinin olmazsa olmazı detaylarıdır. Burada verilecek ayakkabı kararı ile kombin son halini alacaktır. Eğer kombinin çok şık olması isteniyor ise bu aşamada doğru karar vermek önem taşıyor.

Siz de tüm bu aksesuarlar arasından doğru seçimler yaparak harika bir kombin oluşturabilirsiniz.

Hangi Elbise ile Hangi Aksesuar Kullanılır?

Her elbise ile her aksesuar kullanılmayabilir. Aksesuarlar genel olarak dikkat çekici olmak açısından tercih edilebilir. Elbisenin düz olduğu veya detay içermediği bölgelerde aksesuara başvurmak mantıklı olacaktır. Örnek vermek gerekirse yakasında kürk olan tesettür elbise zaten göğüs bölgesi ile dikkat çekici olmaktadır. Buraya ek olarak kolye eklemeye gerek yoktur. Fakat yaka detayı olmayan düz bir tesettür elbise modelinde mutlaka kolye kullanılmalıdır. Ancak bu şekilde elbisenin kalitesi ortaya çıkacaktır.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir